میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM)

میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM)

دانشکده/پژوهشگاه: دانشکده مهندسی شیمی

آزمایشگاه: آزمایشگاه آنالیز مواد

مدیر آزمایشگاه: آقای دکتر امین بازیاری

تعرفه ثابت: توافقی
وضعیت: سالم
خدمات: حوزه نانو و علم سطح حوزه انسان و سلامت حوزه علوم زیستی
کارخانه سازنده: آرا پژوهش
نام مسئول: پرستو حاجی زین العابدین
شماره(های) تماس: 73228761
استفاده از این تجهیز، منوط به توافق می باشد. برای استفاده از این تجهیز، هزینه کارشناسی نیز اضافه میگردد.
میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) دستگاهی است که برای بررسی خواص و ساختارهای سطحی مواد در ابعاد نانومتری به کار می رود.برخلاف اکثر روش های بررسی خواص سطوح، در این روش غالبا محدودیت اساسی روی نوع سطح و محیط آن وجود ندارد. با این دستگاه امکان بررسی سطوح رسانا یا عایق، نرم یاسخت، منسجم یا پودری، بیولوژیک و آلی یا غیر آلی وجود دارد. خواص قابل اندازه گیری با این دستگاه شامل مورفولوژی هندسی، توزیع چسبندگی، اصطکاک، ناخالصی سطحی، جنس نقاط مختلف سطح،کشسانی، خواص مغناطیسی، بزرگی پیوندهای شیمیایی، توزیع بارهای الکتریکی سطحی و قطبیت الکتریکی نقاط مختلف است. در عمل از این قابلیت ها برای بررسی ویژگی هایی همچون خوردگی، تمیزی، یکنواختی، زبری، چسبندگی، اصطکاک و اندازه استفاده می شود.


تعرفه خدمات:
مد غیر تماسی و ضربه ای هر نمونه 1000000 ریال
مد تماسی هر نمونه 1100000 ریال
استفاده از این تجهیز، منوط به توافق می باشد.
برای استفاده از این تجهیز، هزینه کارشناسی نیز اضافه میگردد.

50 درصد تخفیف برای دانشجویان دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت, 30 درصد تخفیف برای دانشجویان دیگر دانشکده های دانشگاه و 10 درصد تخفیف برای دانشجویان سایر مراکز دانشگاهی در نظر گرفته می شود.

تعرفه خدمات
برای استفاده از این ابزار، باید در سیستم شناسائی شوید. چنانچه نام کاربری ندارید، از این لینک برای ثبت نام استفاده نمائید. چنانچه در سیستم ثبت نام کرده اید از دکمه زیر استفاده نمائید. متقاضی سرویس