Diffuse Reflection Spectroscopy DRS. جامد UV

Diffuse Reflection Spectroscopy DRS. جامد UV

دانشکده/پژوهشگاه: دانشکده شیمی

آزمایشگاه: مرکزی

مدیر آزمایشگاه: دکتر ملاحسینی

تعرفه ثابت: توافقی
وضعیت: سالم
خدمات: حوزه آنالیز و شناسایی مواد حوزه نانو و علم سطح
کارخانه سازنده: Shimadzu. ژاپن
نام مسئول: معصومه رمضانی قرا
شماره(های) تماس: 77240540-2752
استفاده از این تجهیز، منوط به توافق می باشد. برای استفاده از این تجهیز، هزینه کارشناسی نیز اضافه میگردد.

 اندازه گیری طیف بازتاب نفوذی- مناسب برای مواد پودری و لایه نازک غیر شفاف

دستگاه اسپکتروفتومتر یا طیف سنجی در واقع برهم کنش نور با ماده را مورد بررسی قرار می دهد. دستگاههای اسپکتروفتومتر ماوراء بنفش / مرئی به عنوان پر مصرف ترین دستگاههای اسپکتروفتومتر در آزمایشگاه بوده که در آن با توجه به میزان عبور و جذب ، غلظت مواد در یک نمونه تعیین می گردد. عموماً منابع نوری قابل استفاده در این دستگاه یک لامپ هالوژن تنگستن، برای نور مرئی و یک لامپ دوتریم برای نورUV می باشد.اساساً این دستگاه برای اسپکتروفتومتری مایعات طراحی شده ولی نمونه های جامد را نیز می توان مورد آنالیز و بررسی قرار داد. محدوده کاری دستگاه از 195 لغایت 1100 نانومتر می باشد. همچنین دستگاه دارای قابلیت آنالیز تک طول موجی و یا طیفی است. اطلاعات خروجی که به صورت گراف است توسط پرینتر چاپ می شود.

 دستگاه اسپکتروفوتومتر با استفاده از تکنیک رنگ سنجی جهت تعیین غلظت عناصر و ترکیبات مختلف بکار میرود.همچنین این دستگاه دارای قابلیت طیف گیری از نمونه های جامد به روش انعکاسی می­باشد.

تعرفه خدمات
برای استفاده از این ابزار، باید در سیستم شناسائی شوید. چنانچه نام کاربری ندارید، از این لینک برای ثبت نام استفاده نمائید. چنانچه در سیستم ثبت نام کرده اید از دکمه زیر استفاده نمائید. متقاضی سرویس